neděle // I miss being dazlious

20. ledna 2013 v 13:01 | Dazy |  Ze života
Nový blog jsem založila, abych tam mohla psát i "zápisky" z biologie a chemie. A pak - najednou - jsem si řekla, proč bych to sakra dělala. Když tak koukám na naši třídu, hodně lidem by se to hodilo, ale všichni máme stejné podmínky na to si všechno vypracovat. Neříkám, že já si všechno zpracovávám, to ne, něco mi přijde zbytečný a na něco bylo prostě a jednoduše pozdě, ale to, co mám, tak nad tím jsem strávila tolik času, že to nikomu nebudu strkat až pod nos. (Nehledě na to, že když jim něco pošlu, tak se to někteří stejně nedokážou naučit.)

Zkouškové bude brzy za mnou, na poslední zkoušku si docela věřím, protože je to opakování z učiva na maturitu. Samozřejmě nejsem jako pár lidí, co říká, že se na to ani nepodívá. Myslím, že se mi to zopakování bude hodit v budoucím studiu, kdy předměty budou čím dál více specifičtější. (Učení sice už odkládám tři dny, což je rekord mé prokrastinační historie, ale dnes opravdu začnu :-)

Mám za sebou tři zkoušky - matika, obecná a anorganická chemie a buněčná biologie. Všechno za bé. Jedna mínus zní lépe :-D (Ale jsem prostě béčko :-D) Z buněčky jsem nejlepší, druhá nejlepší známka byla C. Víte, co je hrozný? Že jsem z toho v první chvíli neměla ani radost. Opravdové zadostiučení jsem pocítila, až když jsem zjistila, že nikdo nemá béčko ani áčko. (Tohohle bych se měla co nejdříve zbavit. Chtěla bych mít radost z toho, že zkoušku udělám a ne z toho, že jsem ji udělala lépe než někdo jiný. To je tím, že jsem byla vždycky zvyklá, že mi to v biologii šlo... Teď jsem na biologickém oboru s dalšími biology a musím si sakra uvědomit, že není ostuda nebýt nejlepší... Ono mamka tomu taky nepřidává. Když jí řeknu, že mám béčko, tak se zeptá, proč nemám áčko. PROTOŽE TO NEJDEEE! Bleh. Konec, něco s tím udělám :-)

Ale z chemie jsem měla radost obrovskou! Měla jsem štěstí na otázky, ústní jsem zvládla perfektně, ale předtím jsem psali test a neměla jsem dva příklady, takže řekl, že mi dá bé. Bé z chemie? To je tisíckrát lepší, než jsem si kdy mohla představit. Pan doktor je strašně hodný. Když mi zadával otázku: Pohled na hmotu ve starověkém Řecku, tak se zeptal, jestli se mu tam nezhroutím. (Zřejmě se nejedná o oblíbenou otázku :-) Ale já maturovala ze společenských věd, takže jsem tohle měla v malíku! Pak jsem dostala alkalické kovy, takže pohoda. Na nic se mě nezeptal, řekl jen: Výborně! a já šla domů!

R. mě podporuje a věří mi tak, jako mi nikdo nevěří. Tady mě ale mrzí další věc. Když jsem měla zkoušku z matiky, tak u náš R. spal a já s ním skoro nemluvila, protože jsem měla nervy ze zkoušky. Vidíme se velice málo a když tu je, tak to zrovna takhle blbě vyšlo, že jsem si to ani dosytosti neužili... Ale říkala jsem mu, že až bude letňák, tak si to vynahradíme. Ať už teda je a ať už R. přijede!

Taky se konečně R. seznámil s mamkou, haha. Jsou to skoro dva roky, co jsem spolu, ale nikdy to nějak nevyšlo. Většinou jsem jezdila já za ním - a poznala snad všechny členy jeho rodiny, nebo přijel, ale jaksi se necítil a vždycky jsem z domu odešli dřív, než přišla mamka. (Samozřejmě nám to bylo vyčítáno :-D) A pak konečně, přišlo to jako blesk z čistého nebe: R. tu chtěl přespat a ani jsem mu to nenavrhla já, tudíž jsem ho týdny a měsíce nepřemlouvala!

(Jednou se vlastně s mamkou viděli - když jsem přišli z koncertu J.A.R., ale to mamka tak trochu spala...)

Nebudu vám lhát, mamka by samozřejmě radši uvítala to, že bych si našla jen o pár let staršího kluka, ale to já néé, ale nic neříkala. (Na prášky z toho byla první měsíce, ale pak všichni z mého okolí pochopili, že je to přesně to, co jsem vždy chtěla, takže nezbývalo, než mě, nás, podpořit!)

Mno. Asi ano, vracím se sem.
Dazy
 


Komentáře

1 Bety Bety | 20. ledna 2013 v 20:13 | Reagovat

Ty jsi tak šikovná, Alenko! Experimentální biologie a matika a chemie k tomu? Asi bych se zbláznila! Moc gratuluju. A i tu spokojenost s milým ti přeju. Snad se brzo uvidíme. Bety z Opavy.

2 Dazy Dazy | 20. ledna 2013 v 20:21 | Reagovat

[1]: Jéééé, Betynka mi píše :-) Až bude hezky, tak za tebou ráda vyrazím!

3 Theresa Theresa | E-mail | Web | 21. ledna 2013 v 11:15 | Reagovat

Tak tohle je na mě až dost optimistický článek na to, jaké je téma... :D ale jsem ráda, že aspoň někoho ta škola baví, mě taky na bakaláři bavila, tenhle inženýr je ale děs běs a jestli to bude ještě horší v dalších semestrech, tak asi prokrastinaci propadnu dobrovolně :)
Jinak je fajn, že tě R. chápe (kolik mu tedy vlastně je?:)). My se s Jirkou včera zhádali po telefonu jak psi. No hrůza. Taky že se vůbec nevidíme - tak mu řikám, ať za mnou přijede, že já se učim - a on, že na něj stejně nemám čas, tak to nemá cenu... no koloběh jako při každém zkouškovém...

4 Creencia Creencia | Web | 27. ledna 2013 v 13:20 | Reagovat

Gratuluju ke zkouškám, jsou to výborné výsledky! :) Já a biologie, chemie, fyzika se nekamarádíme, takže všechny, co to studují obdivuju! ;)

5 slečna Pé slečna Pé | Web | 27. ledna 2013 v 14:17 | Reagovat

gratuluju ke zkouškám, taky mě ještě jedna čeká. Každopádně jak říkáš příprava se nesmí  podcenit. I když si člověk říká, že to bude lehké. S matikou,fyzikou a chemii jsem nebyla nikdy kamarádka, máš mou velkou poklonu. JInak jak píšeš o těch známkách, mám stejného taťku, příjdu s výsledkem a on se mě zeptá proč nemám lepší známku. To je fakt na facana kolikrát :D

6 slečna Pé slečna Pé | Web | 27. ledna 2013 v 17:10 | Reagovat

no s těmi interpretace mi je to hrozný boj a prostě hodně lidí na to nemá cit, hlavně je strašně moc možností jak prozu i poezii interpretovat. Spousta lidí literární vědu neuznává jako vědu ptž tam nejsou pevně dané pravidla. Ano jsme seznamoví úchylové, mám pocit že když nemám seznam toho co musím nebo chci udělat tak to neudělám :D

7 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 28. ledna 2013 v 17:32 | Reagovat

K Béčkům ti neuvěřitelně gratuluji, to je úžasná známka :)
No, můj přítel se s mamkou seznámil asi 3 dny po tom, co jsme spolu začli chodit :D a během roku jí začal tykat :D

8 alouette alouette | Web | 29. ledna 2013 v 14:35 | Reagovat

mě osobně zkouškový docela vztah s Drahým ničilo... teda já ho ničila svým stresem atd... kéž bych taky někdy mlčela... :)

mamka hold musí pochopit, že láska si nevybírá ;) hodně štěstí ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama