Články

PRYČ S AKNÉ

8. srpna 2012 v 18:04 | A.
Tento článek bych chtěla věnovat všem, kteří mají jeden, dva pupínky, ale hlavně těm, kteří to už přestali počítat, protože by si kvůli výslednému číslu možná vytrhali vlasy. (Jako bych to udělala já.) Nebudu vás prudit zbytečnými informacemi, jen vám chci říct, které přípravky byste mohli zkusit a které mi pomohly.

Denní režim

Přes noc si nechávám na pleti lokálně nanesený pudr Aknepur, který pupínky skvěle vysuší, bohužel i s tím vaši kůži, takže ráno pudr smýt, poté umýt pusinu pleťovou vodou, která neobsahuje alkohol, já ode dneška používám s tea tree olejem, poté naneseme krém také s tea tree olejem, ale dobrý je taky Ryor.

Poté můžete vyrazit kam chcete. K líčení se vyjádřím níže :-) Až budete mít splněny všechny školní, pracovní, přátelské a další povinnosti, odličte se buď pomocí mléka nebo pomocí odličovacího oleje, který nanesete na vlhký tampónek a šetrně se tak odlíčíte. Dříve vyráběl Garnier "dvoubarevnou" odličovací vodu - voda a olej, ale už jsem to dlouho neviděla a na všechny takové značky jsem už zanevřela, takže je to jedno.

Pak máte spoustu možností, pokud je vaše kůže hodně poškozená a evidentně hodně trpí, z počátku bych nepoužívala masky (a už vůbec ne slupovací), jsou podle mě hodně agresivní, pokud máte otevřené ranky. Na poškozenou pokožku aplikujte Miraclean - zinkovou emulzi. Můžete si natřít celý obličej a na pupínky jen větší vrstvu, nebo lokálně jen na pupínky tenkou či silnější vrstvu. (Na velmi poškozenou pokožku spíše jen vetřít malé množství, až tato emulze zaschne a vy byste si ji umývali, mohli byste si pokožku znovu "rozškrábat".)

Na poškozenou pokožku je taky super acylpyrin, který rozpustíte ve vlažné vodě (pár kapek). Já si ji dám prostě na dlaň, nechám na to nakapat z kohoutku. Na obličej si to lokálně naneste tyčinkou do uší (nejlépe nepoužitou, haha). V otevřených rankách to bude štípat, takže já tuto směs smývám "až to doštípe", jinak se doporučujě deset až dvacet minut.

Dalšími možnostmi, které nedoporučují dělat každý den jsou masky. Já jsem si dnes koupila masku z Mrtvého moře, která pleť krásně hydratuje a vyhladí. (Měla jsem pleť jak mimino :-)

Hlavní je si vybrat jednu možnost na den, jinak se z toho vaše pleť nevzpamatuje a pomstí se vám dalším útokem, takže bacha. Opravdu myslím, že stačí jeden krok denně, vyzkoušejte, co vám vyhovuje, jednou dvakrát týdně aplikujte masku (nebo podle toho, co píšou na obalu ;-) Nic z toho ani neopakujte víckrát za den, vaše pleť si taky někdy musí odpočinout!!! A na takhle odpočinutou pleť si večer naneste Aknepur a spát!

Kosmetika

Ano, ano, blablabla, když má někdo akné, tak by se neměl líčit. Ale kdo někdy měl akné, tak ví, jak by bylo těžké vyjít ven mezi lidi s pletí jakou jste měli. Já si make-up neodpírám, ale přiznávám, že můj momentálně největší sen je se vzbudit, protože někdo zvoní a moct jít otevřít, aniž bych na sebe musela něco patlat. No, ale o tom si zatím můžu nechat jen zdát ;-)

Používám make-up od Dermacolu s korektorem a pudr. Pudr je myslím vhodný jakýkoli (neboli každý je nevhodný, takže si kupte takový, který vám vyhovuje). Jinak se nemaluju. R. mi řekl, že nechápe proč se maluju, že se mu líbí přirozený holky, tak jsem se přestala malovat (řasenka, sem tam linky a tak) a koupila jsem si takovou tu gelovou řasenku, ale po týdnu mi z ní začaly padat řasy, takže pápá.

Ještě k tomu make-upu - je úžasný v tom, že obsahuje zinek a tea tree olej, takže během nošení vám zklidňuje pleť a zamezuje tomu všemu, co způsobují jiné make-upy na problematické pleti.

Tipy

V noci spěte se svázanými vlasy. Já spím tak nějak všelijak a vždycky pak mám vlasy přes obličej a myslím, že je o hodně lepší, když pleť může krásně "dýchat", což s vlasy přes obličej moc nejde.

Nechytejte si zbytečně na obličej. Já už si na to zvykla, jen marně zápasím s tím, když se potřebuju poškrábat. (Grrr!)

Nalíčená se neopaluj, necvič, nepoť :D

Pijte obyčejnou vodu z kohoutku, nebo neslazené nápoje.

Doporučuju nezkoušet čaje z bylinek - všechno se po*ere a nic se neděje a je to horší a horší. Neměla jsem na to trpělivost, asi bych musela čekat rok, ale bylo to příliš drastické.

Dejte si do koupelny ručník na obličej a pečlivě si hlídejte do které "strany" si utíráte obličej. Měňte ho častěji než ten normální. Nebo si nemusíte dávat další ručník, stačí si pohlídat, že do vašeho ručníku se nikdo neutírá a celou plochu si pomyslně rozdělte na část na ruce, třeba úplně nahoře, a na část na obličej, třeba zase úplně dole.

NEW! Další tipy:

Obličej si umývejte vlažnou vodou. Ani ne teplou, ani ne ledovou, ideální teplota je, když vás voda "hladí". (Ano, mám úžasná přirovnání a jsem na ně hrdá :D)

Mějte ostříhané nehty až co to jde! Já jako maniak na lakování si nehtů jsem se toho vzdávala těžko, ale už si nehty přes rok nelakuju a neumřela jsem :-) (Pro mě stříhání znamená nelakování ;-)

Vitamíny, minerály

Začněte brát pangamin. Pokud berete obyčejný, můžou se brát 3x denně 4 tablety, ale můžete si vzít i pět, to vám neublíží. (I když jsem se nafoukla jak balón, haha, pleti se to líbilo ;-) Pangaminu se dělá celá řada, já teď ber Jodamin, který obsahuje - á chvíle napětí - vázaný jód. Já mám hypofunkci štítné žlázy, takže dvě mouchy jednou ranou! :-)

Po ráno piju rozpustný vitamín: Zelený čaj 100mg s vitamínem C, E, Selenem a Zinkem. Hezky to doplňuje ten pangamin a koupíte to (snad) v každé lékárně.

Moc nedoporučuju si kupovat tablety na vlasy, nehty a zdravou kůži, je to zbytečně drahé a musíte to brát dlouho, aby to zabralo. Přečtěte si, co to obsahuje a zjistíte, že většina toho je v Pangaminu a ostatní jako zinek můžete koupit zvlášť a dosáhnete vysledku mnohem dříve. Netvrdím, že tablety jsou na nic, jsou určitě super, ale přijde mi to zbytečně drahé.


Jestli se z pupínků a akné nechcete zbláznit, musíte k tomu přistupovat sportovně, nezbláznit se dalšího přírůstku, hezky zjistit, co pomáhá a co ne, dávat si bacha na špínu (dlouhý den cestování atd.). Je to běh na dlouhou trať, nepropadejte panice, jednou to bude muset zmizet! :-) (Minimálně až otěhotníte :D) Držím palce a snad vám nějaká moje rada připadá aspoň trochu užitečná. Už rok je zkouším a tenhle článek je výsledek.

zdroj: lekarna.cz, drmax-lekarna.cz, vmd-drogerie.cz
 
 

Reklama